Sektory w których pracujemyPrzesiewanie przemysłowe – urządzenia do przesiewania w przemyśle

Przesiewacze w przemyśle stały się niezastąpionym elementem wyposażenia linii produkcyjnych. Przesiewacze znalazły zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu wykorzystujących różnego rodzaju surowce sypkie. Służą do odsiewania zanieczyszczeń produkcyjnych i pyłów oraz segregowania i kontrolowania wielkości ziaren na różnych etapach produkcyjnych – zarówno przed wprowadzeniem materiału do produkcji, jak i na przykład przed pakowaniem produktu. Na rynku oraz w ofercie przesiewaczy GKM Siebtechnik znajdują się przesiewacze dla przemysłu farmaceutycznego, chemicznego, metalurgicznego czy ceramicznego. Urządzenia do przesiewania to również niezbędne urządzenia na placu budowy, w kopalni czy w przemyśle wydobywczym. Przesiewanie przemysłowe wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu i urządzeń do przesiewania. W przemyśle spożywczym czy przemyśle szkła zastosowanie przesiewaczy może być różne, podobnie rodzaj napędu, kształt czy rodzaj przesiewacza. Istotna jest też wydajność czy wielkość. Maszyny te mogą mieć bardzo zróżnicowane możliwości i zastosowania – innego urządzenia do przesiewania wymaga praca na budowie, a innego w żwirowni.

Zastosowania przesiewaczy do przesiewania przemysłowego

Jakie są najczęstsze zastosowania przesiewaczy? Urządzenia do przesiewania w przemyśle stosuje się do oddzielania zanieczyszczeń, recyklingu odpadów, odpylania granulatów, frakcjonowania proszków i granulatów czy filtrowania różnego rodzaju cieczy. Urządzenia do przesiewania GKM Siebtechnik znajdują swoje zastosowanie w najróżniejszych gałęziach przemysłu:

·         Przemysł spożywczy, chemiczny i farmaceutyczny

·         Produkcja plastiku, gumy czy recykling

·         Materiały budowlane i minerały

·         Przemysł szkła, przemysł metalurgiczny i ceramiczny

Działamy kompleksowo dla przemysłu – zajmujemy się produkcją i sprzedażą. Oferujemy profesjonalne, przemysłowe urządzenia do przesiewania różnego rodzaju surowców sypkich i nie tylko w rożnych sektorach przemysłu, sprzęt najwyższej jakości.

Przemysłowe urządzenia do przesiewania w GKM Siebtechnik

Zapewniamy naszym Klientom najlepiej dopasowany wybór urządzania do przesiewania. Wybór urządzeń do przesiewania w GKM Siebtechnik pozwala na dobór maszyny dla dużych firm, które potrzebują niezawodnego urządzenia do zadań specjalnych, ale również dla firm lokalnych, które szukają sprzętu w korzystnej cenie.

Realizujemy zamówienia na pojedyncze urządzenia, ale też całe linie technologiczne. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie i dobieramy rozwiązania w taki sposób, żeby zapewniły optymalne zyski i poprawę wydajności pracy. Co więcej, możemy zaproponować naszym Klientom nasz dział serwisowy przesiewaczy, w którym usuwamy awarie zarówno w naszych urządzeniach, jak i urządzeniach innych producentów. Zapewniamy sprzedaż szerokiego wachlarza urządzeń do przesiewania różnego rodzaju surowców sypkich i nie tylko w procesie produkcji. Nasze maszyny sprawdzają się przy realizacji szeregu różnych zadań w procesie produkcyjnym. Naszą ofertę dopasowujemy do zapotrzebowania Klienta, ale naszym naczelnym celem jest zapewnienie zwiększenia efektywności procesów przesiewania przemysłowego przy zachowaniu minimalnych kosztów eksploatacji urządzenia.

Przesiewanie przemysłowe – dla kogo produkujemy nasze urządzenia do przesiewania?

Urządzenia do przesiewania w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym

Przesiewacze w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym są bardzo powszechnie stosowane. Nasze przesiewacze typu TUMBLER oraz wibracyjne są wykonane zgodnie z bardzo wymagającymi przepisami GMP oraz FDA, tak aby otrzymać wysoką jakość produktu sproszkowanego i granulowanego w przemyśle pelletów, farmaceutycznym, chemicznym oraz spożywczym. W szczególności przesiewacz typu TUMBLER pozwala na odpowiednie zapewnienie jakości procesu w zetknięciu z takimi produktami.

W naszych urządzeniach stosujemy jedynie zaaprobowane przez FDA części gumowe i plastikowe. Najwyższej klasy powierzchnie mają chropowatość rzędu 0,4 mikrona, a wygładzona i wypolerowana „na lustro” powierzchnia stali kwasoodpornej spełnia wszelkie wymogi dla aplikacji farmaceutycznych. Wszystkie maszyny mogą być wyposażone, w zależności od przesiewanego materiału, w specjalną technologię czyszczenia taką jak ultra odporne kulki czyszczące lub bezzanieczyszczeniowe ultrasoniczne urządzenie czyszczące. Połączenia zaciskowe dla rozwiązania czyszczenia CIP (czyszczenie w miejscu) są również często stosowane.

Zastosowanie przesiewaczy w przemyśle może się różnić w zależności od branży. Wszystkie nasze maszyny i ich różne rozmiary są używane w przemyśle chemicznym i spożywczym, podczas gdy w farmaceutycznym, dla przykładu w farmaceutycznych surowcach i dodatkach, głównie stosowane są mniejsze aplikacje w wersjach wysokojakościowych. Urządzenia do przesiewania w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym podnoszą wydajność i jakość pracy.

Jak wygląda przesiewanie w przemyśle spożywczym? W tej gałęzi przemysłu przesiewa się zwykle bardzo drobno uziarnione surowce, których przesiewanie jest trudne. Zazwyczaj wiąże się to z brakiem możliwości zastosowania ułatwienia w postaci natrysku wodnego ze względu na ryzyko uszkodzenia materiału. Z tego względu przesiewanie w przemyśle spożywczym mające na celu oddzielenie zanieczyszczeń i zbrylenia wymaga specjalistycznych rozwiązań.

Skrobia kukurydziana, gluten pszenny, cukier, kwasek cytrynowy również są przesiewane przy pomocy tych przesiewaczy. Chcielibyśmy również dodać, że kilku dobrze znanych globalnych producentów dodatków smakowych zna i ufa naszemu know-how i naszym kompetencjom.

Zastosowanie przesiewaczy – produkcja plastiku, gumy oraz recykling

Światowe zapotrzebowanie na surowce ciągle wzrasta wraz z jednoczesnym zmniejszaniem się ich źródeł. Pomimo faktu, że rynek surowcowy ropy naftowej staje się coraz trudniejszy, przemysł produkcji plastiku jest wciąż bardzo istotną gałęzią przemysłu który wymaga wielu aplikacji przesiewania wszelkich plastikowych granulatów, proszków, kulek, płatków oraz twardego PVC czyszczącej separacji wodnej (HARD PVC WASH WATER SEPARATION).

Największym wyzwaniem w przesiewaniu plastików jest to, że bardzo często mogą one się zbijać w bardzo małe frakcje o wielkości ziarna poniżej 1 mikrona, co czyni ich niezwykle trudnymi do przesiania. Nasze maszyny są bardzo dobrze przygotowane do przesiewania w produkcji plastiku i gumy i przeciwko możliwemu zapychaniu się sit lub zjawisku pojawiania się ładunków elektrostatycznych poprzez wysoce efektywne systemy oczyszczenia.

Również temat recyclingu staje się coraz bardziej istotny, ponieważ jest on podstawowym sposobem w odzyskiwaniu wysokojakościowego plastiku. Również na tym polu GKM Siebtechnik odgrywa bardzo ważna rolę z przesiewaczami w recyklingu. Niedawno przeprowadziliśmy bardzo ważny i znaczący projekt w Azji w PET recyclingu. Większość projektów będzie zrealizowanych w Europie i Rosji. Nasze przesiewacze są instalowane na całym świecie do przesiewania PVC, proszków i rozszerzalnych kulek polistyrolowych. Wielu z naszych klientów tej branży to zakłady działające jako linie produkcyjne. Korzystają oni z naszego długoletniego doświadczenia i wspólnie znajdujemy najlepsze rozwiązania dla najtrudniejszych i najczęstszych problemów – przesiewanie w recyklingu, produkcji plastiku i gumy.

Materiały budowlane i minerały a urządzenia do przesiewania

Urządzenia do przesiewania w przemyśle budowlanym i produkcji materiałów budowlanych odgrywają nie mniejszą rolę niż w przypadku innych gałęzi przemysłu.

Przesiewacze typu TUMBLER mogą być uniwersalnie stosowane i są popularne głównie dzięki ich pewnej konstrukcji i długiej żywotności. Podstawowe funkcjonalne zasady przesiewania przemysłowego bazują na ręcznym przesiewaniu złota: proces przesiewania jest zawsze stały mechanicznie i faktycznie nie zależy od ilości produktu, który ma być przesiany.

Idealny balans statyczny i dynamiczny jest ważnym warunkiem działania tych dużych maszyn, biorąc pod uwagę fakt, że są one nierzadko instalowane w budynkach lub wieżach technologicznych o wysokościach od 20 do 60 metrów. Dlatego też, nasi specjaliści elektronicznie wyważają maszyny przed wysyłką. Przesiewacze są optymalnie wyważone z najmniejszą możliwą tolerancją. Sprawdź nasze urządzenia do przesiewania do produkcji materiałów budowlanych.

Przesiewanie w przemyśle metalurgicznym, szklanym i ceramicznym

Przesiewanie w przemyśle metalurgicznym, szklanym i ceramicznym ma także specjalne wymagania. Wiele różnych metalowych i ceramicznych proszków i pyłów są w stanie ekstremalnie małych frakcjach, mniejszych niż 100 mikronów, które to blokują oczka sita bardzo szybko. GKM oferuje dlatego szeroki zakres łatwych do montażu i efektywnych systemów czyszczenia sit. Przykładem takiego systemu są gumowe kulki, rotujące szczotki czyszczące czy też rękawy powietrzne i ultrasonic. Dzięki temu gwarantujemy ciągłe działanie urządzenia z wymaganą przez klienta precyzją przesiewania w przemyśle metalurgicznym, szklanym i ceramicznym.

Różne pyły i proszki metaliczne w najwyższej jakości stopów, takie jak aluminium, miedź, brąz, złoto, są wymagane przez przemysł elektroniczny, jak również przemysł farb i lakierów. Dzisiejsze wytwarzanie narzędzi jest niemożliwe bez sztucznych diamentów i twardych proszków metalowych. Ultra-drobne szklane kuleczki są również bardzo wymagające, jeśli chodzi o przesiewanie przemysłowe i jedynie mała ilość zanieczyszczeń powinna być usunięta z przesiewanego materiału, często przez zastosowanie przesiewacza kontrolnego tak, aby zminimalizować zbędne zużycie dobrego produktu w produkcie finalnym. Oprócz mniejszych i średnich przesiewaczy typu TUMBLER, stosujemy również wibrujące przesiewacze kontrolne w tej branży. Idealnie pasują one dla przemysłowego przesiewania kontrolnego, frakcjonowania i odpylania suchych, pylistych, sproszkowanych i granulowanych produktów. Zastosowanie przesiewaczy jest także idealne dla mokrego przesiewania jak też separacji suche/ciekłe.


 

Do pobrania - kliknij przycisk