Przesiewanie proszków w przemyśle farmaceutycznych

Przemysł farmaceutyczny mierzy się z wieloma trudnościami na etapie produkcji leków, wyrobów medycznych i suplementów diety. Jednym z problemów na etapie produkcji jest powstawanie grudek w proszkach farmaceutycznych. Jak przekłada się to na produkcję i w jakim zakresie przesiewanie proszków farmaceutycznych usprawnia proces produkcyjny?

Niejednolita postać proszków farmaceutycznych spowalnia produkcję w branży farmaceutycznej

Grudki w proszkach farmaceutycznych stanowią duże wyzwanie w produkcji w branży farmaceutycznej. Znacząco spowalniają one cały proces, niekiedy także doprowadzają do awarii poszczególnych elementów urządzeń. Dlatego redukcja grudek w proszkach farmaceutycznych jest kluczowa w optymalizacji kosztów oraz czasu produkcji leków i suplementów diety.

Przesiewanie proszków w branży farmaceutycznej a optymalizacja kosztów produkcji leków

GKM Siebtechnik dostarcza rozwiązania dla branży farmaceutycznej, które pozwalają zoptymalizować koszty produkcji, a także ją usprawnić. Przesiewacz laboratoryjny wstrząsowy przeznaczony jest do separacji proszków i granulatów. Dużym atutem tego urządzenia jest możliwość przesiewania na mokro. Z kolei przesiewacz laboratoryjny podciśnieniowy to urządzenie wyróżniające się bardzo dużą dokładnością oraz możliwość przesiewania proszków naładowanych elektrostatycznie.

Przesiewanie proszków farmaceutycznych staje się integralną częścią całego procesu produkcyjnego. Dobór odpowiedniego przesiewacza pozwala wykorzystywać w pełni jego możliwości, przy jednocześnie korzystnych kosztach użytkowania. Zamawiając przesiewacz do firmy farmaceutycznej od GKM Siebtechnik otrzymujesz kompleksową usługę – doradzamy najlepsze rozwiązania, przygotowujemy przesiewacz dla potrzeb przedsiębiorstwa, a następnie gotowe urządzenie do podłączenia dostarczamy na miejscu. Zapewniamy także gwarancyjny i pogwarancyjny serwis oraz dostęp do części zamiennych, w tym sit. W siedzibie firmy dokonujemy podłączenia oraz ostatecznej kalibracji. Instalacja przesiewaczy dostarczanych w trybie in plug nie zajmuje wiele czasu, co jest dodatkową korzyścią – nie jest konieczne wielogodzinne wstrzymywanie produkcji.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!