Przesiewacze odwadniające – zastosowanie w przemyśle

Przesiewacze wibracyjne często wykorzystywane są do sortowania materiałów na mokro. Urządzenia takie mają bardzo szerokie zastosowanie – od przemysłu budowlanego i drogowego po przemysł spożywczy. Jak działające przesiewacze odwadniające?

Specyfikacja przesiewaczy odwadniających

Specyfikacja przesiewaczy odwadniających zawsze powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki indywidualnemu dostosowaniu parametrów urządzenia, jego praca oraz zużycie energii są optymalne – przekłada się to na utrzymanie linii produkcyjnej, a więc na redukcję kosztów związanych z jej utrzymaniem.

W przesiewaczach odwadniających stosuje się silniki o niewielkiej mocy, co pozwala wypracować duże oszczędności energii. W połączeniu z nieskoordynowanymi ruchami sit osiągana jest bardzo niska wilgotność produktów.

Przesiewacze odwadniające Siebtechnik – zalety

Nasi specjaliści po szczegółowym wywiadzie z Zamawiającym przesiewacz odwadniający do przedsiębiorstwa, proponują najlepsze rozwiązanie. Nasze urządzenia wyróżniają się:

·         dużą wytrzymałością

·         wysoką skutecznością odwadniania produktu

·         niskim zużyciem energii – energooszczędnością

·         brakiem zalepiania się sit – system samoczyszczący

·         łatwą obsługą

·         łatwą konserwacją

·         brakiem przenoszenia wibracji na konstrukcję, na której ustawiony jest przesiewacz odwadniający

Istotnym atutem przesiewaczy odwadniających Siebtechnik jest ich niezwykle niska awaryjność przy jednocześnie niewielkim nakładzie w prace konserwacyjne. Utrzymanie ciągłości produkcji jest kluczowym czynnikiem w redukcji kosztów, dlatego nasi inżynierowie dopracowują wszystkie parametry do zapotrzebowania firmy, w której urządzenie będzie pracować.

Służymy również usługami konserwacyjnymi i serwisowymi, oferujemy części zamienne – również w okresie pogwarancyjnym. Urządzenie dostarczane jest na miejsce w systemie plug&play – gotowe do podłączenia bez konieczności kalibracji na miejscu. Dzięki temu montaż przesiewacza odwadniającego nie zajmuje dużo czasu.

Zastosowanie przesiewaczy odwadniających

Przesiewacze odwadniające znajdują zastosowanie w przemyśle ciężkim – budowlanym, drogowym, energetycznym, jak i lekkim – w przemyśle spożywczym. Tego typu urządzenia wykorzystuje się do frakcjonowania na mokro między innymi frakcji mulistych i gliniastych, a także bardzo drobnych. Odwadniające przesiewacze stosuje się do odwadniania między innymi węgla, piasku, szlamu, żwiru, do odzysku miału, rud metali.

Przedstawicieli firm poszukujących wysokiej klasy przesiewaczy, zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści przedstawią ofertę na wyprodukowanie, montaż i serwis przesiewaczy.