Przesiewacze do nawozów sztucznych

Nawozy sztuczne odgrywają coraz ważniejszą rolę w produkcji produktów spożywczych. Ogromne zapotrzebowanie na nie wynika za równo ze zwiększającej się liczby populacji, jak i z coraz trudniejszych warunków upraw, które są efektem zmian klimatycznych. Jednocześnie, wraz z coraz większym wykorzystaniem nawozów sztucznych, rosną także wymogi dotyczące ich jakości. Dotyczą one przede wszystkich wielkości ziaren, których średnica musi mieścić się w przedziale 2-5 mm. Produkując dużą ilość nawozów azotowych dziennie, utrzymanie tak wysokich standardów wymaga zastosowania najlepszych rozwiązań technologicznych. Do oddzielania ziaren nawozów sztucznych o niestandardowych rozmiarach od produktu pełnowartościowego służą przesiewacze wibracyjne. Jakie wyzwania stoją przed specjalistami, którzy przygotowują przesiewacze dla branży nawozów sztucznych?

Przesiewanie nawozów sztucznych – wyzwania dla firm produkcyjnych

Przesiewanie nawozów sztucznych wymaga zastosowania urządzenia, które bez trudu poradzi sobie z separacją materiału higroskopijnego. Granulaty nawozów sztucznych nie tylko pochłaniają wilgoć, ale także mają właściwości pylące. Produkty, które charakteryzują się i higroskopijnością, i pyleniem, bardzo szybko zapychają sita. Dlatego przesiewacze do nawozów sztucznych muszą być wyposażone w efektywne systemy samoczyszczące, a także w systemy odpylania.

Ze względu na rygorystyczne wymogi dotyczące produkcji nawozów sztucznych, niezwykle ważny jest odpowiedni dobór przesiewacza. Nasza firma dostarcza rozwiązania dostosowane do potrzeb Zamawiającego – pod uwagę brany jest wolumen dzienny produkowanego produktu, wielkość hali, rodzaj podłoża, na jakim będzie pracowało urządzenie, liczba godzin pracy przesiewacza na dobę i wiele innych czynników.

Tylko dostosowując parametry przesiewacza do nawozów sztucznych, możemy osiągnąć najlepsze rezultaty: dużą wydajność, stosunkowo niskie zużycie energii, małą awaryjność oraz optymalne warunki pracy dla pracowników.