Przesiewacze dla branży budowlanej - parametry i eksploatacja urządzeń w budownictwie

Przesiewacze dla branży budowlanej – parametry i eksploatacja urządzeń w budownictwie

Separowanie różnorodnych materiałów w branży budowlanej odbywa się na wielu etapach budowy. W związku z tym w budownictwie wykorzystywane są różnego rodzaju przesiewacze, których konstrukcja i parametry pozwalają na efektywne selekcjonowanie kruszyw i materiałów sypkich. Zastosowanie przesiewaczy w branży budowlanej jest bardzo szerokie – poznaj szczegóły dotyczące procesu separowania kruszyw i materiałów sypkich w budownictwie.

Wstępny proces selekcji – przesiewacze wibracyjne odporne na uszkodzenia mechaniczne

W pierwszej fazie budowy do separowania materiałów wykorzystuje się przesiewacze wibracyjne o konstrukcji, pozwalającej na oddzielanie większych kamieni od mniejszych, kamieni od żwiru, a także żwiru od innego rodzaju zanieczyszczeń. Przesiewacz musi być więc wytrzymały i odporny na silne drgania – przez sita przedostają się duże i ciężkie elementy, spośród których separowane są także druty, stare stalowe elementy konstrukcyjne i wszelkie inne śmieci, zastane na miejscu budowy.

Ponadto przesiewacze w branży budowlanej muszą być niepodatny na zapychanie się sit. Niezbędna jest więc odpowiednia konfiguracja urządzenia, dostosowana do potrzeb branży budowlanej. Konieczne jest także właściwe serwisowanie sit i innych elementów konstrukcyjnych, a także prawidłowe ich przechowywanie. Najsłabszym elementem są gumowe uszczelki i inne części, które pod wpływem upałów i słońca zdecydowanie szybciej się zużywają, a także uszkadzają.

Wtórne przesiewanie operacyjne – przesiewacze w budownictwie pozwalają optymalizować koszty

Po wstępnym procesie separowania żwiru od kamieni i różnego rodzaju niepożądanych na placu budowy przedmiotów, następuje proces wtórnego przesiewania operacyjnego. Na tym etapie materiał, który będzie wykorzystywany w dalszej pracy zostaje ponownie oddzielany od zanieczyszczeń. Ponadto dokonuje się separacji różnego rodzaju materiałów – część z nich wykorzystuje się podczas budowy, pozostałe odsprzedaje firmom, optymalizując tym samym koszty.

Przesiewacze w branży budowlanej stosowane są do separowania żwiru, kamieni, a także suchych zapraw murarskich, wapna, cementu czy gipsu. Używa się ich również do selekcji gruzu budowlanego, spośród którego wyodrębnia się między innymi szkło czy drewno.

Przesiewacze wibracyjne w branży budowlanej znajdują zastosowanie na wielu etapach – od przygotowywania gruntu, poprzez wykonywanie fundamentów po późniejszy etap stawiania murów. Działają na nie bardzo duże siły, muszą być więc przystosowane do niełatwych warunków, w jakich służą. Specjaliści w firmie Siebtechnik realizują zamówienia dla branży budowlanej – produkujemy maszyny, a także części zamienne, również do urządzeń innych producentów. Zapraszamy!