Przesiewacz zataczający Siebtechnik – zastosowanie i rozwiązania w przesiewaczach typu TUMBLER

Zataczające przesiewacze wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie maszyny o ruchu wibracyjnym nie radzą sobie z pyłem i innymi czynnikami, które spowalniają proces separowania poszczególnych frakcji. Największym zagrożeniem w tym przypadku jest zapychanie się sit, co prowadzi nie tylko do przestojów w produkcji, ale także do awarii urządzenia. Przesiewacz zataczający Siebtechnik eliminuje powyższe ryzyko – dzięki autorskim rozwiązaniom jest urządzeniem polecanym to zadań specjalnych.

Przesiewacz zataczający Siebtechnik do zadań specjalnych

Przesiewacz zataczający Siebtechnik typu TUMBLER to urządzenie zaprojektowane z myślą o separacji materiałów najbardziej wymagających. Drobne materiały sypkie charakteryzują się dużym pyleniem, co ma ogromne znaczenie dla ciągłości i jakości procesu przesiewania, a także jego bezpieczeństwa. W przypadku zataczających przesiewaczy do czynienia mamy z ruchem, który dobrze znają osoby przygotowujące mąkę do domowych wypieków. Również kadry z filmów o gorączce złota doskonale oddają główną zasadę działania ruchu zataczającego.

Separowany materiał trafia na środek sita. Zataczający ruch sita rozprowadza produkt po całej jego powierzchni – w trakcie tego dochodzi do separacji na drobniejsze i większe frakcje. Najdrobniejsze cząstki przedostają się przez oka sit na samym początku, niemal po środku sita. Właściwości ruchu zataczającego ruchu sprawiają, że im grubsze elementy przesiewanego materiału, tym ten szybciej się porusza. Im większa prędkość materiału, tym skuteczniej jest on przesiewany – ogromną zaletą przesiewacza zataczającego typu TUMBLER jest duża precyzja. Dzięki specyfice ruchu zataczającego przesianiu ulegają nawet te cząstki, których wielkość niemal równa się wielkości otworów w sicie.

Przesiewacz zataczający Siebtechnik – duża wydajność przesiewania

Dużą efektywność procesu przesiewania zawdzięczamy zarówno precyzji, jak i możliwości oddzielania 7 frakcji jednocześnie. Możliwość zastosowania 7 sit w jednym przesiewaczu zataczającym, a także pracy 24/7 to kolejny atuty przesiewacza zataczającego Siebtechnik. Duża wydajność połączona jest z wysoką jakością – dzięki parametrom urządzenia dostosowanym do potrzeb przedsiębiorstwa i przede wszystkim przesiewanego produktu, nie dochodzi do jego degradacji. Oznacza to, że w ramach separacji nie dochodzi do łamania, kruszenia czy miażdżenia ziaren.

W celach zwiększenia wydajności przesiewania można zastosować przesiewanie odwrócone, w ramach którego w pierwszej kolejności oddzielany jest pył i najdrobniejsze frakcje, a największe elementy na końcu. Oczywiście możliwe jest dwu- lub trzykrotne przesiewanie jednego produktu. Jednak największe korzyści daje optymalna konfiguracja przesiewacza zataczającego, którą można dowolnie zmieniać dzięki modułowej konstrukcji urządzenia.

Nasza firma opatentowała system regulacji ruchu 3D, dzięki któremu dostosowanie i doprecyzowanie parametrów przesiewacza zataczającego możliwe jest w najdrobniejszych szczegółach. Zmierzenie ruchu, jaki potrzebny jest w danym procesie jest intuicyjne, a zmierzone dane z powodzeniem można wykorzystać w przyszłości.

Komfortowa eksploatacja przesiewacza zataczającego typu TUMBLER

Precyzyjne i wydajne frakcjonowanie to nie jedyne atuty przesiewacza zataczającego Siebtechnik typu TUMBLER. Dla użytkowników – zarówno dużych, średnich, jak i małych przedsiębiorstw – kluczowa jest również łatwa i intuicyjna obsługa urządzenia. Opatentowane ręczne podnośniki pokładów pozwalają na szybką i bezproblemową wymianę sit. Dzięki temu ich czyszczenie czy zmiana ustawień nie jest skomplikowana. Co ważne, ręczne podnośniki są kompatybilne z ich pneumatycznymi odpowiednikami (również opatentowanymi przez firmę Siebtechnik), które służyć mogą również jako zaciski podkładów.

Wszystko to idzie w parze z dużą żywotnością, którą dodatkowo przedłuża gwarancyjny serwis przesiewaczy Siebtechnik. Naszych klientów wspieramy również po okresie gwarancyjnym, dostarczając nowe sita do przesiewaczy, które zamawiają u nas również użytkownicy urządzeń innych producentów. Pyłoszczelny system z wciskanymi uszczelkami to rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo (minimalizuje ryzyko powstawania strefy zagrożenia wybuchem), klamry mocujące do szybkiej wymiany wkład sitowych oraz redukcja przenoszonych drgań na konstrukcję wsporczą dzięki odpowiedniemu zbalansowaniu statycznemu i dynamicznemu – to kolejne zalety naszych przesiewaczy zataczających.

Dokładamy starań, by nasze urządzenia spełniały wszystkie oczekiwania, bez względu na branżę, wielkość przedsiębiorstwa i częstotliwość ich użytkowania. Przesiewacze dostarczamy w systemie Plug&Play – przygotowujemy je do pracy w siedzibie naszej firmy, u klienta wykonując jedynie podłączenie oraz te elementy konfiguracji, których nie można zapewnić poza docelowym miejscem pracy maszyny. Nasi specjaliści doradzają również na etapie składania zamówienia – dzięki temu przesiewacz zataczający wpisuje się w zapotrzebowanie firmy, która go zamawia. Zapraszamy do kontaktu!