Nowa fabryka GKM Siebtechnik w Polsce – fabryka przesiewaczy w Iłży

Z nieukrywaną przyjemnością dzielimy się z informacją o rozpoczęciu współpracy z podstrefą ekonomiczną w Iłży. 25 lutego br. podpisaliśmy akt notarialny, nabywając ponad 4,5 hektara gruntu pod budowę nowej fabryki przesiewaczy GKM Siebtechnik w Polsce. Dla naszej firmy jest to kolejna okazja do rozwoju naszej spółki, której klientami są również polscy odbiorcy nowoczesnych precyzyjnych i ultraprecyzyjnych przesiewaczy wibracyjnych, wibracyjno-zataczających, zataczających oraz laboratoryjnych, a także komponentów, takich jak sita.

Fabryka przesiewaczy w podstrefie ekonomicznej w Iłży – rozwój firmy GKM Siebtechnik

Podstrefa ekonomiczna w Iłży jest częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. Po trwających kilka miesięcy rozmowach z przedstawicielami gminy Iłża, w tym z panem burmistrzem Przemysławem Burkiem, ustaliliśmy korzystne dla obu stron warunki sprzedaży gruntu. W miejscu tym powstanie nowoczesna fabryka przesiewaczy, kolejny park maszynowy należący do spółki GKM Siebtechnik. Dla mieszkańców gminy to doskonała wiadomość – już na początku planujemy zatrudnienie około 50 pracowników o różnej specjalizacji, w przyszłości planujemy także zwiększać liczebność załogi. Dla nas to oczywiście szansa na rozwój firmy i zwiększenie produkcji przesiewaczy, które dostarczamy na terenie Polski i Niemiec, Europy i świata.

Budowa fabryki przesiewaczy w podstrefie ekonomicznej w Iłży ruszy niebawem – działalność przedsiębiorstwa planujemy już na początek 2023 roku. Wierzymy, że kolejny krok milowy dla naszej firmy oraz szansa na przyspieszenie lokalnego rozwoju gospodarczego. Serdecznie zapraszamy do śledzenia postępów uruchomienia nowej fabryki przesiewaczy GKM Siebtechnik!