Efektywne przesiewanie mokrych produktów w branży rolniczej, budowlanej i energetycznej

Wiele branż przemysłowych, a także związanych z produkcją produktów spożywczych, musi sięgać po urządzenia, które pozwalają sprawnie i z dużą dokładnością oddzielać pożądany surowiec od pozostałych materiałów. Inne rozwiązania potrzebne są w przypadku materiałów sypkich i pylących, inne zaś przy materiałach mokrych. Wymagają one bowiem przesiewaczy o innych parametrach. Dowiedz się, czym charakteryzują się przesiewacze wibracyjne odwadniające i dlaczego warto skorzystać z naszej oferty.

Charakterystyka przesiewaczy wibracyjnych odwadniających

Przesiewacze wibracyjne odwadniające to urządzenia, których konstrukcja pozwala odseparować wodę od produktu, nie zużywając przy tym dużo energii elektrycznej. Przesiewanie mokrych materiałów w przesiewaczach odwadniających znacząco przyspiesza proces suszenia, pozwala optymalizować koszty związane zarówno z produkcją, jak i magazynowaniem surowców, a także kosztów związanych z odpadami, jakie powstałyby w przypadku samoistnego suszenia produktów spożywczych.

Sita w przesiewaczu odwadniającym oraz mechanizm wprowadzający je w ruch skonstruowane są tak, by podczas separowania mokrych produktów, urządzenie samo się oczyszczało, niwelując ryzyko zapychania się otworów w sitach. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów mulistych czy gliniastych, których odwadnianie jest procesem najbardziej wymagającym.

Energooszczędne przesiewacze odwadniające

Aby produktem końcowym był materiał wysuszony w odpowiednim stopniu, przesiewacz odwadniający musi być skonfigurowany tak, by skutecznie oddzielał materiał sypki od cząsteczek wody, pokonując – często bardzo dużą – siłę kohezji. Jednocześnie należy zadbać o minimalne zużycie energii, dlatego w przesiewaczach wibracyjnych odwadniających często stosuje się silniki niewyważone. Zapewniają one nie tylko możliwie najlepsze współczynniki odwodnienia produktu, ale także optymalny transport odseparowanego produktu.

Ergonomia i bezpieczeństwo pracy z przesiewaczami odwadniającymi GKM Siebtechnik

Zamawiając przesiewacz wibracyjny odwadniający bezpośrednio w naszej firmie, praktycznie nie ma przeciwwskazań co do rodzaju produktu, jaki będzie można osuszać i separować. Poznając charakter Państwa przedsiębiorstwa – nie tylko branżę, ale także inne ważne czynniki, składające się na działalność firmy – dostosowujemy parametry przesiewacza tak, aby spełniał Państwa oczekiwania, by jego praca była możliwie najbardziej wydajna, a jego obsługa możliwie najmniej angażująca dział utrzymania produkcji.

Bazując na otrzymanych od Państwa danych, konfigurujemy wszystkie podzespoły przesiewaczy odwadniających, mając na uwadze czas pracy urządzeń, warunki, w jakich będą ją wykonywać (np. rodzaj podłoża, na jakim zostanie ustawiony przesiewacz) oraz oczywiście wszystkie parametry surowca, jaki będzie separowany w urządzeniu. Ogromne znaczenie mają siły przenoszone z przesiewacza na podłoże, a tym samym inne elementy hali, w której się znajduje. Dzięki precyzyjnym ustawieniom maszyny, jesteśmy w stanie zredukować je całkowicie, co przekłada się na warunki BHP i ogólny komfort pracy wszystkich pracowników, a także na ich bezpieczeństwo.

Zapewniamy kompleksową obsługę, konfigurując przesiewacz odwadniający do Państwa firmy, a następnie go transportując i instalując. Nasze urządzenia dostarczane są w systemie plug&play – na miejscu wymagają jedynie podłączenia. Cały proces konfiguracji wykonywany jest w siedzibie naszej firmy. Pracujemy w oparciu o sprawdzone technologie, korzystamy z nowoczesnego parku maszynowego, a sprawna instalacja przesiewacza w firmie klienta jest ogromną oszczędnością czasu. Zapewniamy także obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną – przeprowadzamy prace konserwacyjne oraz naprawy urządzeń, oferując wymianę oryginalnych części zamiennych.

Jakie surowce można poddawać suszeniu w przesiewaczach wibracyjnych odwadniających?

Przesiewacze wibracyjne odwadniające sprawdzają się w każdej branży, w każdej firmie, w której istnieje potrzeba osuszania materiałów, które na dalszym etapie produkcji wykorzystywane są w formie sypkiej. Co ważne, konfigurowanie urządzenia indywidualnie na każde zamówienie, umożliwia dostosowanie go do różnej wielkości produktów. Istnieje więc możliwość przesiewania i odwadniania drobnego piasku, żwiru, kamieni ozdobnych, minerałów, miału węglowego, węgla, rud żelaza, rud miedzi, odpadów budowlanych i powyburzeniowych oraz takich produktów rolnych, jak owoce, warzywa, ziarna czy nasiona. Przesiewacze odwadniające są więc jednym z kluczowych urządzeń w wielu branżach, a ich poprawna konfiguracja umożliwia sprawne zarządzanie procesami produkcyjnymi w firmie.

Szukają Państwo najlepszych rozwiązań do swojej firmy? Zależy Państwu na wysokiej jakości oraz profesjonalnej obsłudze posprzedażowej? Zapraszamy do kontaktu z GKM Siebtechnik.