PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY, CHEMICZNY I SPOŻYWCZY

Nasze przesiewacze typu TUMBLER oraz wibracyjne są wykonane zgodnie z bardzo wymagającymi przepisami GMP oraz FDA, tak aby otrzymać wysoką jakość produktu sproszkowanego i granulowanego w przemyśle pelletów, farmaceutycznym, chemicznym oraz spożywczym. W szczególności przesiewacz typu TUMBLER pozwala na odpowiednie zapewnienie jakości procesu w zetknięciu z takimi produktami.


W naszych urządzeniach stosujemy jedynie zaaprobowane przez FDA części gumowe i plastikowe. Najwyższej klasy powierzchnie mają chropowatość rzędu 0,4 mikrona, a wygładzona i wypolerowana „na lustro” powierzchnia stali kwasoodpornej spełnia wszelkie wymogi dla aplikacji farmaceutycznych. Wszystkie maszyny mogą być wyposażone, w zależności od przesiewanego materiału, w specjalną technologię czyszczenia taką jak ultra odporne kulki czyszczące lub bezzanieczyszczeniowe ultrasoniczne urządzenie czyszczące. Połączenia zaciskowe dla rozwiązania czyszczenia CIP (czyszczenie w miejscu) są również często stosowane.

Wszystkie nasze maszyny i ich różne rozmiary są używane w przemyśle chemicznym i spożywczym, podczas gdy w farmaceutycznym, dla przykładu w farmaceutycznych surowcach i dodatkach, głównie stosowane są mniejsze aplikacje w wersjach wysokojakościowych.

Skrobia kukurydziana, gluten pszenny, cukier, kwasek cytrynowy również są przesiewane przy pomocy tych przesiewaczy. Chcielibyśmy również dodać, że kilku
dobrze znanych globalnych producentów dodatków smakowych zna i ufa naszemu know-how i naszym kompetencjom.


PLASTIC, GUMA, DRZEWO,ORAZ RECYCLING

Światowe zapotrzebowanie na surowce ciągle wzrasta wraz z jednoczesnym zmniejszaniem się ich źródeł. Pomimo faktu, że rynek surowcowy ropy naftowej staje się coraz trudniejszy, przemysł produkcji plastiku jest wciąż bardzo istotną gałęzią przemysłu który wymaga wielu aplikacji przesiewania wszelkich plastikowych granulatów, proszków, kulek, płatków oraz twardego PVC czyszczącej separacji wodnej (HARD PVC WASH WATER SEPARATION).
Największym wyzwaniem w przesiewaniu plastików jest to, że bardzo często mogą one się zbijać w bardzo małe frakcje o wielkości ziarna poniżej 1 mikrona, co czyni ich niezwykle trudnymi do przesiania. Nasze maszyny są bardzo dobrze przygotowane przeciwko możliwemu zapychaniu się sit lub zjawisku pojawiania się ładunków elektrostatycznych poprzez wysoce efektywne systemy oczyszczenia.

Również temat recyclingu, staje się coraz bardziej istotny, ponieważ jest on podstawowym sposobem w odzyskiwaniu wysokojakościowego plastiku. Również na tym polu, GKM Siebtechnik odgrywa bardzo ważna rolę. Niedawno, przeprowadziliśmy bardzo ważny i znaczący projekt w Azji w PET recyclingu. Większość projektów będzie zrealizowanych w Europie i Rosji. Nasze przesiewacze są instalowane na całym świecie do przesiewania PVC, proszków i rozszerzalnych kulek polistyrolowych. Wielu z naszych klientów tej branży to zakłady działające jako linie produkcyjne. Korzystają oni z naszego długoletniego doświadczenia i wspólnie znajdujemy najlepsze
rozwiązania dla najtrudniejszych i najczęstszych problemów.


MATERIAŁY BUDOWLANE I MINERAŁY

Przesiewacze typu TUMBLER mogą być uniwersalnie stosowane i są popularne głównie dzięki ich pewnej konstrukcji i długiej żywotności. Podstawowe funkcjonalne zasady przesiewania bazują na ręcznym przesiewaniu złota: proces przesiewania jest zawsze stały mechanicznie i faktycznie nie zależy od ilości produktu który ma być przesiany. 

Idealny balans statyczny i dynamiczny jest ważnym warunkiem działania tych dużych maszyn, biorąc pod uwagę fakt, że są one nierzadko instalowane w budynkach lub wieżach technologicznych o wysokościach od 20 do 60 metrów. Dlatego też, nasi specjaliści elektronicznie wyważają maszyny przed wysyłką. Przesiewacze są optymalnie wyważone z najmniejszą możliwą tolerancją.


PRZEMYSŁ SZKŁA, METALURGII I CERAMIKI

Ten rynek ma także specjalne wymagania. Wiele różnych metalowych i ceramicznych proszków i pyłów są w stanie ekstremalnie małych frakcjach, mniejszych niż 100 mikronów, które to blokują oczka sita bardzo szybko. GKM oferuje dlatego szeroki zakres łatwych do montażu i efektywnych systemów czyszczenia sit. Przykładem takiego systemu są gumowe kulki, rotujące szczotki czyszczące czy też rękawy powietrzne i ultrasonic. Dzięki temu gwarantujemy ciągłe działanie urządzenia z wymaganą precyzją przesiewania wymaganą przez klienta.


Różne pyły i proszki metaliczne w najwyższej jakości stopów, takie jak aluminium, miedź, brąz, złoto, są wymagane przez przemysł elektroniczny jak również
przemysł farb i lakierów. Dzisiejsze wytwarzanie narzędzi jest niemożliwe bez sztucznych diamentów i twardych proszków metalowych. Ultra-drobne szklane
kuleczki są również bardzo wymagające jeśli chodzi o przesiewanie i jedynie mała ilość zanieczyszczeń powinna być usunięta z przesiewanego materiału,
często przez zastosowanie przesiewacza kontrolnego tak, aby zminimalizować zbędne zużycie dobrego produktu w produkcie finalnym. Oprócz mniejszych i średnich przesiewaczy typu TUMBLER, stosujemy również wibrujące przesiewacze kontrolne w tej branży. Idealnie pasują one dla przesiewania kontrolnego, frakcjonowania i odpylania suchych, pylistych, sproszkowanych i granulowanych produktów. Ich użycie jest także idealne dla mokrego przesiewania jak też separacji suche/ciekłe.

Do pobrania - kliknij przycisk